'JÜRİ ÜYELİĞİ "NOTA"YI "NATO" SANANLARA KALMIŞ!

PopStar tarzı yarışmaların jüri üyeleri her zaman hedef tahtası olmuştu ama TV8’de yayınlanan ‘Rising Star Türkiye’nin jüri üyeleri kadar tepki alan olmamıştı.. Pop Müzik ‘üstad’larından Osman İşmen’den sonra Türk Müziği ‘üstad’larından Ünsal Kubat da açtı ağzını yumdu gözünü:
JÜRİ’DEN BİRİ; ne dediği asla analışmıyor. Ama yarışmacıya ‘Diksiyonun biraz bozuk’ diyor kendi olmayan diksiyonundan haberi yok.
JÜRİ’DEN BİRİ; bir diğer jürini eşiymiş. Türkçe’yi yeni yeni çözüyor. ‘Ben anlamaz şarkıdan..’ diyor, orada neden oturuyor kendisi de bilmiyor.
JÜRİ’DEN BİRİ; Tarkan’ın felaket bir kopyası. Hep gülüyor. Yarışmacılara ‘Beni alıp götürmedi sesin’ diyor. Kendi olmayan sesini unutuyor.
JÜRİ’DEN BİRİ; mahallenin delisi gibi. Kaynak makinesi gözlükleriyle ‘Nihavendin Si sesinden Do’su bozuktu, detonemseydin biraz’ diyor. Kendisi sur detona.. Edası, müzik dehası gibi..
Memlekette jüri üyeliği Notayı Nato sananlara kalmış. Yarışmacılar bunlardan daha yetenekli ve donanımlı. Ne günlere kaldık. Allah tüm gerçek sanatçı, müzisyen ve müziksever halka sabırlar versin. Bu jüri; halka ve müziğe en büyük saygısızlıktır.

TAKLİT
Nur Yerlitaş (Paparazziler ile sohbet ederken dayanamadı söyledi): Aaah Yılmaz Morgül aah kardeşim, o gözlükleri takınca jüride yenilik yaptığını mı sanıyorsun. Ayol beni onu geçen yıl yaptım. Belli ki sen peşimden geldin beni taklit ediyorsun.. Ama millet gülüyo bilesin, ayrıca taklitler asıllarını yaşatır anladın sen onu..


‘GÜLÜMSE YETER..’
Erkan Sever (Lütfü): Hasancığım sen hiç Amerika’ya uçakla gittin mi?
Erdal Özyağcılar (Hasan): Ben hayatımda uçağa binmedim ki!
Sermet Yeşil (Ahmet): Yiyin yiyin, son yemeğiniz olur inşallah.. Yani demem o ki koca Amerika’ya gidiyorsunuz bi daha geri dönmezsiniz..
Aslı Altaylar (Ayten): Yiyin yiyin bol bol et de var, börek de var..
Erkan Sever (Lütfü): Hanıımmm, Ayten Hanım da Amerika’yı uzayda falan zannediyor. Ayol uçak diye bir şey var, özlersek atlar geliriz.. Sen de hayatında hiç uçağa binmedin di mi Ayten hanım?..
Lütfü’nün ve ailesinin insanları küçük görmesine.. Hasan’ın iyi niyetine ve ailesinin tüm çırpınmalarına tam isyan etmek üzeredeydim ki, ‘Gülümse Yeter’in yeni bölümü geldi. Veee Ahmet, tekme tokat Lütfü’ye girişti.. Yetmedi; Hasan da okkalı bi Osmanlı tokadı patlattı.. Ohh be.. Kanım o ki; dizi yeni sezonda da devam eder..

ÇIĞLIK
Hobby Şampuan’la yıkanıp çığlık çığlığa şarkı söyleyen hanım! Sıkıysa aynı hareketi üzerinde bornoz, elinde mikrofon gibi tuttuğun şampuan şişesi ile İstanbul’un orta yerinde yapsana.. Ne mi olur?.. Hele bi dene ne olacağını görürsün.. Bi de şarkının sonunda attığın çığlık var ya.. Felaket! Nasıl denetim aldı çok merak ediyorum..

Faik Öztürk’e kahkaha.. Seray Sever’e acı acı güldüm

Yapımcı Armağan Çağlayan biraz daha ince eleyip sık dokursa, program istediği yere varacak.. ‘O Bana Çok Benzer’ (Show TV) şimdilik fena gitmiyor..

Bugüne kadar kendilerini ‘yutturmaya çalışan’ ünlüler arasında en çok Faik Öztürk’e güldüm.. Lokum Profesörü Harun olarak ekrana gelen ünlü iş adamı- şovmen- şarkıcı sık sık şöyle demek zorunda kaldı:
‘Hacı abi takma dişe göre lokum var.. Sana bi lokum verecem pamuk gibi.. Hanfendi ben lokum profesörüyüm.. Ablam ben o kişi değilim.. Ben o adama da karısına da sinir oluyorum.. Faik mi hiç sevmem o herifi..’
Faik Bay; üzerine düşen görevi başarıyla tamamladı. Bir de Seray Sever felaketi vardı.. Kızcağız; kendini tanıyıp da bir türlü adını çıkartamayanlara ne diller döktü ne diller.. Bu da yarı şöhretin bir bedeli olmalıydı..

30 AĞUSTOS
Banu Alkan (‘Üstadım’ dediği Ünsal Kubat’a sordu): Hocaaam; bu yıl 30 Ağustos’u neden 7 Ağustos’ta kutladık?.. Henüz erken değil miydi?

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.