Kemer Festivali? EFSANE GERÇEKTEN DE YENİDEN CANLANDI?

Slogan "Efsane yeniden canlanıyor" idi?

Tam 10 yıl aradan sonra, ülkemizde festivallerin babası olarak anılan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, sandıktan bu kez uzak ara farkla "Başkan" olarak çıkmış ve ilk icraatı da, seçmenine verdiği söz üzerine eski anlı-şanlı Kemer Altın Nar Festivali'ni hayata geçirmek olmuştu?

Bu yıl yapılacak olan "Altın Nar" 6. sı olma özelliğini taşıyordu?

Başkan, "Vereceğimiz hizmettir, sevgidir" sloganıyla yola çıkıyor ve ilk adım olarak yılların TRT'cisi, aynı zamanda dostu, ağabeyi Erşan Başbuğ'un kapısını çalıyordu? Başbuğ'da oğlu kadar sevdiği BY Group'un sahibi Murat Baytaş'a gidiyor ve "Evlat, bu yıl hiçbir kar gütmeden Kemer Festivalini birlikte yapacağız" diyordu?

Önce 17 Mayıs gecesi İstanbul Esma Sultan Yalısı'nda bir kokteyl veriliyor ve festivalin ilk işaret fişeği buradan ateşleniyordu?

Kemer Festivali Kokteyl haberini okumak için TIKLAYINIZ

Ve belki de ilk kez hiçbir sanatçının ücret almadan katılımda bulundukları bir festival çıkıyordu ortaya? Sakın yanlış anlamayın, öyle 3-5 sanatçı değil, tam 70 sanatçının katıldığı bir festival? Magazinkolik sayfalarında okuduğunuz gibi, sevgili ve çok başarılı Çiğdem Tunç'un sunuculuğunda; Zerrin Özer'den, Berkant'a, Harun Kolçak'tan Nil Burak'a, Müşerref Akay'dan Ercan Akışık'a, Tanyeli'sinden İzzet Altınmeşe'ye kadar 70 sanatçı? Ve folklörcüsünden, mehteranına, dans grubundan, orkestrasına kadar sahnede yer bulan tam 780 kişi?

Böyle bir şey ancak sevgiyle olabilirdi ve oldu da?

Ve 7 gece boyunca yaklaşık 8-10 Bin Kemerli festivale inanılmaz ilgi gösterdiler? Hele ilk gün gerçekleştirilen 8 Km. uzunluğundaki festival korteji Seyyal Taner'e "Ben defalarca Rio Karnavalı'na katıldım? Buradaki manzara oradan hiç de aşağı değil, eğer üzerinde durulursa bu festival, Rio Karnavalını defalarca katlar" dedirtiyordu?

Kemer Festivali KORTEJ haberini okumak için TIKLAYINIZ

10 yıl Boyunca seçim kaybettikten sonra, ilk Kazandığı seçimde il icraat olarak bu muhteşem festivali gerçekleştiren başkanın açılış konuşmasında okuduğu Cansın Erol'a ait şu dörtlük gerçekten dikkate değerdi;

Ne giden yıllara sitem,

Ne gelen günlere bayram;

Bir dost yüreği yeter

Bizi sevgiyle anan !...

Peki bunları yaparken yalnız mıydı başkan?.. Değildi elbette, az öncede söz ettiğim gibi Erşan Başbuğ ve BY Grubun başlarında Murat Baytaş olduğu halde müthiş performanslarına belediye çalışanları da hem ev sahipliği hem de adeta işçi gibi çalışarak müthiş destek sağlıyorlardı?

Özellikle Belediye Başkan danışmanı Galip Çamlı, Başkan özel Kalem Müdürü Salim Uysal, Meclis üyesi Hakan Tuncer ve tüm transfer işlerini nerdeyse tek başına gerçekleştiren Talih Kurga bir hafta boyunca evlerine bile gitmediler desek yeridir?

Festival bitimi Kemer'den ayrılırken, herkesin yüzünde küllerinden yeniden doğan efsanevi Zümrüd-ü Anka kuşunun mutluluğu okunuyordu adeta?

KEMER FESTİVALİ İLE İLGİLİ DİĞER HABERLER İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKLERE TIKLAYABİLİRSİNİZ

Kemer Festivali GÜZELLİK YARIŞMASI BASIN TOPLANTISI haberini okumak için TIKLAYINIZ

Kemer Festivali "BEST OF KEMER GECESİ"haberini okumak için TIKLAYINIZ

Kemer Festivali GÜZELLİK YARIŞMASI okumak için TIKLAYINIZ

Kemer Festivali SÜRPRİZ NİŞAN haberini okumak için TIKLAYINIZ

Kemer Festivali "VER ELİNİ ANADOLU Türkü gecesi haberini okumak için TIKLAYINIZ

Kemer Festivali ULUSLAR ARASI MÜZİK YARIŞMASI haberini okumak için TIKLAYINIZ

Kemer Festivali KAPANIŞ GECESİ haberini okumak için TIKLAYINIZ

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.