KUL HAKKI YİYENLER; BURHAN BAYAR’DAN KORKUN!

Ebru Gündeş bayramda 5 konserden 750.000 (yedi yüz elli bin) TL kazanmış.. Peki;

ona eşlik eden müzisyenler ne almış? 5 konserden en fazla kişi başı 3 bin, 4 bin TL arası.. Sahnede şarkılarını okuduğu bestecilerin eline ne geçmiş?

SIFIR LİRA.

Soruyorlar ‘Niye yeni üretim yok?’ diye.. Niye olsun ki.

Karl Marx ne demiş: "Kafası çalışmayanın elleri başkasına çalışır.."

Eksik söylemiş bence: ‘RUHU BEDAVA'ya satılır..’

Bu düzeni değiştireceğim.. Hem de TEK BAŞIMA.. Yakında!

Yukarıdaki satırlar bana ait değil.. Sevgili Burhan Bayar; facebook’ta yazmış ve hepimizle paylaşmış.. Eee nerede kaldı Telif Hakları?.. Vallahi Burhan Bayar bu kızdırmaya gelmez diyeceğim ama kızmış!

Ey; kul hakkı yiyenler.. Burhan Bayar’dan korkun!

                                                    EY SEDA SAYAN.. KEKİLLİ NE DİYECEK BU İŞE?

Seda Sayan, son programının tam orta yerinde sürpriz bir kliple karşımıza çıktı.. Son derece basit ve hemen akılda kalan sözler, ‘Üflediler Söndüm’ türküsüne çok benzeyen bir melodi, Seda’nın o güzelim yorumu ile şarkıya hayran kaldım.. Kesin dedim şarkı bitince kim yazmıştır kim bestelemiştir söyler..

I-Ihhh söylemedi.. Ama o sırada çalan telefonumun öteki ucundaki Murat Kekilli hayranı olan bir arkadaşım kulağıma fısıldayıverdi.

‘Ben taaa lisedeyken Murat Kekilli’nin söylediği bir şarkıydı.. Ayıp neden adını vermedi ki..’

Araştırmacı-gazeteci abiniz hemen işe koyuldu. Evet; şarkı Kekilli’nin 1999 albümü ‘Bu Akşam Ölürüm’de yer alıyordu.. Ersen- Dadaşlar havasında tam bir Anadolu Rock örneği idi.. Seda Sayan, neden bestecisinin adını vermedi hala merak ediyorum..

MALİ ERBİL; ZEKİ MÜREN’İ NASIL BİLMEZ?

LİNET; ‘Çarkıfelek’te Zeki Müren’in unutulmaz şarkısı ‘Manolyam’ı söyledi.. Şarkı bitti, neredeyse milli marşlarımızdan biri haline gelen ‘Manolyam’ için Mali Erbil, Linet’e sordu: ‘Kimin bestesi bu?..’ Linet: Zeki Müren’in ayoool! Mali: Aaa evet evet, nurlar içinde yatsın Paşam..

SİMGE TERTEMİZ; program başlar başlamaz gözünü soldaki kameraya dikti ve başladı saçlarıyla oynamaya.. ‘Tik’tir dedim..  Bu arada iki kere iflas çekti. Linet hediye alırken tırnaklarını yedi.

MESUT YAR; 1000 puan gelince hani gol atan futbolcuların bir sevinç yumruğu vardır ya.. Ondan yaptı.. Şaşırdım kaldım.. Mesut’un bu kadar mı ihtiyacı var 1000 puan karşılığı alacağı hediyeye.. Klima, tablet ve çamaşır makinası Mesut için kısa günün karıydı.

MALİ ERBİL: Mesut Yar’a ‘9 yıllık evlisin, yengeye bir çamaşır makinası verelim’ dedi. Mesut da hayır demedi. Mesut üçüncü ve son evliliğini 2012’de Ferda Hanım’la yapmıştı.. 4 yıllık evliydi yani..

‘GENİŞ AİLE’ TEKRARDAN

Kuddise Baba (Rasim Öztekin), babası Nadir Dede’nin (Halit Akçatepe) kaza geçirip, kırıklar içinde yattığını öğrenince tüm aileyi toplayıp yola koyulur. Yolda araç sozulur. Kalırlar, merak etmesin diye babasını arar:

-Baba, yolda kaldık gecikiyoruz.. Sen nerdesin? At sesleri geliyor?

-………

-Harada mısın? At mı biniyorsun? Peki sağlığın nasıl oldu? Kırığın nasıl?

-……..

-Yok yok öyle kırığın değil, kemik kırığın…

-……..

-Anladım baba, Cevahir’in dolduruşuna geldik. Biz eve dönüyoruz..

Başka bir sahne:

-Coğrafyacı Mürsel (İlker Ayrık): Anne araba bulamayacağız, otostop yapalım mı?

-Muazzez Anne (Mine Teber): Aman evladım sakın, sonra götürürler bilmediğin bir ilçeye, bilmediğin işler yaptırırlar adama..

KILLAR VE SICAKLAR

Ey Koç.. Ey Beko yöneticileri.. Klima reklamınız için o metin yazarlarını ve o kendini oyuncu sanan şahısları çok mu aradınız?..

Yok yok belli ki, aramamışsınız, elinizle koymuş gibi bulmuşsunuz.. Yoksa benim bildiğim Koç Ailesi; en küçük işte bile kılı kırk yarar!

Bu sefer iki kıl (çocuk oyuncuyu saymıyorum) tam ‘kıl oldum abi’ durumlarında oynamış..

Reklam: Otur Sıfır!

KIZLAR NE İSTİYOR?

‘O Hayat Benim’ dizisinin yönetmeni Hamdi Alkan, 100. Bölümü de çekti, dalya dedi ve dizi sezon finali yaptı.. Alkan; dizide de rol alan eşi Selen Görgüzel ile birlikte ‘Tatili hak ettik’ dedi.. İki sanatçı, ilk eşlerinden olan evlatları ile şimdi sessiz sakin bir tatil yöresi arayışı içinde..

Muhabir: Çocuklarınız, gelecekte ne olmak istiyor?

Alkan: Büyük kız; konservatuvarı istiyor.. Ortanca kız hukuk eğitimi istiyor.. Küçük kız oyuncak istiyor..

Muhabir: Siz onların ne olamasını istiyorsunuz?

Alkan: Mutlu olmalarını istilorum.. Mutlu mesut olsunlar gerisi nasıl olsa gelir..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.