LinkedIn... YENİ DÖNEM, YENİ REAKSİYONLAR!..

LinkedIn... YENİ DÖNEM, YENİ REAKSİYONLAR!..

LinkedIn profesyonel hayatı hareketlendirecek birbirinden anlamlı reaksiyonlarla geliyor.

İş dünyasının gündemini tuttuğumuz LinkedInde uzmanlık alanlarımızla ilgili makaleleri okuyup yorumlayabiliyor, bir şirketteki başarıları tebrik edebiliyor, iş arayışında olanlara tavsiyelerde bulunabiliyoruz.

Ama eksik olan bir şey var, akışımızda gördüğümüz paylaşımlar hakkındaki fikirlerimizi ya “Beğen” butonuyla açıklamak zorundayız ya da yorum yazarak belirtmek durumundayız. LinkedIn işte tam da bu eksiklikten yola çıktı. Profesyonellerden aldığı geri bildirimin üzerine giderek bir yeniliğe imza attı. Uzun süredir paylaşımlarla ilgili fikirlerimizi “Beğen” butonu dışında reaksiyonlarla da açıklamak istiyorduk. Neyse ki yepyeni reaksiyonlarımız Kutlama (Celebrate), Sevgi (Love), Bilgili (Insightful) ve Meraklı (Curious) LinkedIn’deki yerini aldı, heyecanla onları kullanmamızı bekliyor. Bunlar Facebook’tan alışkın olduğumuz emoji reaksiyonlarına benziyor.

Bundan sonra bir başarıyı tebrik etmek istediğimizde “Kutlama”, gönülden destek verdiğimiz paylaşımlarda “Sevgi”, bize yeni bakış açıları kazandıran paylaşımlar için “Bilgili”, çok merak ettiğimiz paylaşımlar için de “Meraklı” reaksiyonlarını kullanabiliriz.

Yalnız birkaç ay daha yalnızca “Beğen” butonuyla idare etmemiz gerekiyor, ardından tüm dünyada yayınlanacak yeni reaksiyonlarla fikirlerimizi istediğimiz gibi ifade edebiliriz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.