Lütfü Sapmaz... NORMALLEŞMEDE DÜĞÜNLER NASIL OLACAK?

Lütfü Sapmaz... NORMALLEŞMEDE DÜĞÜNLER NASIL OLACAK?

Pandemi önlemleri çerçevesinde alınan tedbirler ile ertelenen düğün organizasyonlarına belli şartlarda yeniden izin verilmesi üzerine Portaxe İşletmecisi Lütfü Sapmaz düğün sahiplerine açıklama yaptı

Pandemi önlemleri çerçevesinde alınan tedbirler ile ertelenen düğün organizasyonlarına belli şartlarda yeniden izin verilmesi üzerine Portaxe İşletmecisi Lütfü Sapmaz görüşleri ni şöyle açıkaldı;

Alınan bu kararı yerinde buluyoruz. Binlerce kişiye istihdam sağlayan sektörümüz için olumlu bir gelişme.

Ve bizler her türlü tedbiri alarak hazırız ve misafirlerimizi bekliyoruz. Belirlenen tüm hijyenik kuralları harfiyen uygulayıp misafirlerimize en sağlıklı ortamı hazırlayacağız.

Zaten süreç içinde ürün teslim anından, işlenmesine, personelimizin ve ailelerinin sağlık durumunu günlük takipten, servisten mutfağa tüm personelimizin eğitimlerini tamamladık.

Tabii ki misafir tarafına yönelik önlemler çok önemli. Vale ile karşılamadan uğurlamaya, mekan girişinden WC girişlerine, aynı masada yan yana oturma düzeninden masalar arası fiziki mesafe kurallarına göre hazırlıklarımızı yaptık.

Bununla ilgili işaretlemeler, separatörler, antiseptik noktaları, masalara bilgi notları ve gene bilgilendirici panolar hazırlandı.

Belirlenen en büyük değişiklik müzik koreografisinde olacak. Fiziksel mesafeye uygun müzikler tercih edilecek.

“Pandemide 100 bin evlenecek çift direkt etkilendi”

Bu süreçte düğünlerimizin yaklaşık %20’si zaruri sebeplerle düğünlerini erteleyemedi ve iptal ederek nikah salonu seçeneğini kullandılar.

Yaz düğünleri de ağırlıklı Ağustos-Eylül aylarına ertelendi. İptal eden misafirlerin %80’inin kaporası iade edildi.

COVID-19 krizi sadece onların düğünlerini değil, tüm dünyayı tehdit eden bir hal aldı. Türkiye’de yılda 600.000 çift evleniyor.

Bu dönemde (mart-haziran) 100.000 evlenecek çiftimiz direk etkilendi. Her birinin sorunu ortak. Bu dönemi sağduyu ile aşabilmeleri, evlendikten sonra da en büyük motivasyonları olacak.

Alınan karar çerçevesinde ilk fırsatta, tabii ki önce sağlık prensibi ile işimizin başına dönmek istiyoruz.

Yakın dönemde düğünler başladığında bilsinler ki biz mekanlar olarak hem onların, hem de davetlilerinin sağlığı için kurallara bağlı kalarak uygulamalar yapacağız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.