Ayşenur YAZICI

Ayşenur YAZICI

MÜKEMMEL KADINI ARAYAN YAZ ÇAPKINLARINA BÜYÜK FIRSAT!

Malum yaz geldi,güneş daha yoğun bedene ulaşıyor, seratonin salgısını tetikliyor. Plajlarda tatil yerlerinde gezinen bekar beyler ve hanımların kanı hormonal olarak kaynamaya başlıyor. Yaz aşkı deyip geçmemek isteyenler ve ideal erkek/kadını arayanlar için kriterlere tekrar göz atmakta fayda var dedim yazdım!.

Başlıkta "Parası olan erkek hayalinin kadınına kavuşabilir" dersem kadınlar kızacaklardı. Ama kızmadan yazıya bir göz atmalarında fayda var derim. Tamamıyla onlardan yana olduğunu görecekler? Erkekler de cümleyi okuyunca pür dikkat kesildiler "yazar ne sallayacak" diyor, ama bir yandan da merak ediyorlar aşağıdaki satırda ne var diye! Malum konu dişi ve erkek çünkü ve onlara müjde gibi başladım yazıya?

Ülkenin yarısı ekrandan kendine "eş" seçme işine bulaşmış, diğer yarısı birbirini seçenleri izler ve yanlış seçimler öğrenirken iki tarafın da seçimlerinde aradıklarına bakalım, değerlendirelim?

2011 yılı erkeği olarak istediğiniz ideal kadın nedir beyefendiciğim sıralayın bakalım:

1) Çenesi doğuştan bol kontörlü olan kadın günlük istiap haddi olan 24000 kelimeyi kullanmasın, beynimi yoğurmasın.

2) Evi çekip çevirsin söylenmesin.

3) Çocuklarla ilgilensin büyütsün, bana sadece onlarla oynamak kalsın

4) Soru sorduğumda uzatmadan cevap versin.

5) Gece olunca başı, beli ağrımasın.

6) Adıma kayıtlı ek kredi kartımla onuncu yazlık pabucunu veya 122 inci keten bluzunu alarak beni delirtmesin.

7) İstediğim fantezileri itirazsız gerçekleştirsin

8) Yaş almasın, hep manken gibi kalsın teni, saçı, kalçası

9) Aileme köle gibi itaat etsin, kayınvalidesine tapsın.

Vs?

İşte bu isteklerinizin tamamını yapabilen bir kadından söz ediyorum. Adı "Eve" Türkçesi Havva! Güney Koreli bilim adamları, teni insan yumuşaklığında bir robot kadın yaptı ve fiyatı da 320.000 Dolar.

Bu bir şaka değil, gerçek! Mademki dişinin doğal halinden bu kadar yakınıyorsunuz buyurun size şikâyet ettiğiniz her şeyden arındırılmış bir kadın. Tepe tepe kullanın.

Ama kalıbımı basarım ki bir süre sonra doğasının gereğini yapan gerçek insan olan dişiyi özleyecek, mumla arayacaksınız. Çünkü didişme olmadan ilişkinin de tadı tuzu olmayacağını ancak böyle anlayabilirsiniz ey erkekler!

İdeal kadına dönelim. Eve, 400 kelime anlıyor, siz beyler de zaten daha fazlasını istemediğinizi söylüyorsunuz hep? Ya gayet kısa cevaplar veriyor yahut yüz mimikleriyle yanıtını belli ediyor. Eve'in görüntüsü yirmili yaşlarda bir genç kadın gibi. Silikon jelden yapılmış cildi insan derisi gibi yumuşak ve ipeksi?

Krem masrafı yok, giysi masrafı yok! Hatta isterseniz evde hiç giyinmeden de dolaşır! Utanması yok, gururu yok, kıskançlığı yok, muayyen günleri yok, dışarıda buluştuğu arkadaşları yok? Alış veriş hastalığı yok. Boyu 1.60 ve ölçüleri de 90?60?90.Çocukları oyunla oyalayabiliyor, ev işlerinde iddialı, geceleri de başı ağrımıyor!

Kore Endüstriyel Teknoloji Enstitüsü'nün bu müthiş buluşunu buyurun başınızın tacı yapın. Modelden sıkıldınız mı? Değiştirin, esmerini, sarışınını,sıskasını, tombulunu sipariş edin. Hatta ek program ilave ettirip özel sipariş verin.

Mesela tavla oynamayı, şarkı söylemeyi fıkra anlatmayı bilsin. Ondan da sıkılırsanız dans etme programı yükletin, börek konusunda ustalaştırın, kızıl saçlı yeşil gözlüsünü sipariş verin! Sonunda anlayacaksınız ki dış görünüşüyle sizi çeken dişi, sıra dışı ve beklenmedik bir davranış, bir tepki, şahsına münhasır bir hareket yapmadığı sürece sizi sıkacaktır.

"Bıktım senin maçından" demesini bile, "bu saate kadar neredeydin" diye surat asmasının bile hayatınızın bir rengi olduğunu fark edeceksiniz birden? Kadınınız size beş yılda 360.000 Dolar masraf edebilir. Eve'iyse bir kerelik bu parayı ödeyerek ömür boyu kullanacaksınız.

Ama geceleri başı ağrımasa bile, size kalben bir "seni seviyorum" u söylemeyecek bu robota ne kadar benim kadınım diyebilirsiniz?

Kadın demek banyonuzda bir çiçek parfümü izi bırakan demek, sohbet arkadaşı demek, bulaşıktan yumuşamış ellerine sürdüğü krem kokusuyla yanağınızı okşayan şefkatli gülümseme demek, gün içi yaralarınızı kucağında sardığınız duygu süngeri demek, kulağınıza "bugün harikasın" derken gözlerini içi ışıldayan sevgi papağanı demek?

Bu paragrafı bitirmeden Belçika'daki bir başka robot dişi haberini de eklemem gerek ki erkek kişinin aklında kalan hayal kırıklığına bir seçenek daha eklensin. Valerie isimli başka bir robot seçeneği daha var, ama henüz üretime geçilmemiş ve sipariş üzerine 16 ayda hazırlandığı söyleniyor. Dokununca tepki veriyor, dudakları oynuyor ve Kore yapımı Eve' den daha seksi olduğu iddia ediliyor. 14 Yaşında insan zekâsına sahip. Fiyatı daha makul 53.000 Dolar. Tek dezavantajı 4000 kelime bilmesi.(Erkekler bu işe bayılır, dırdırı yok yani)

Tamam, kabul ediyorum, başlıktaki cümlem ucuz oldu! 320.000 Doların varsa mükemmel kadın senindir derken, "fabrika üretimi" dişilerden söz ettim.

Kanlı canlı bir dişiyle beraber geçirilecek ortalama on yıllık süre için bu rakamın üstünde bir maliyeti olduğunu kabul ediyorum. Aylık bir hesaplama yapmaya kalkarsak haftada iki kez kuaför, bir kez manikür, on beşte bir pedikür, hoşuna gittiği için satın alınmış abuk sabuk ev eşyaları, giyim kuşam, takı, popüler mekânlarda yemek, kremler, cilt bakımları ve saire için aylık 500 dolar diyelim.

Buna mevsimsel alış veriş krizlerini, tatil gezmelerini, araba masraflarını, benzin ve özel günlerde alınan hediyeleri, özel sağlık sorunu harcamalarını ekleyerek yıllık 15.000 Dolar ortalama maliyet alalım. ( yazlık ev ve araba anaparaları maliyet dışında tutulmuştur) On yılda eder size 150.000Dolar. Mükemmel sentetik dişi ile arasında yarı yarıya maliyet farkı var! Üstelik yedek parçası da yok! Karar sizin.

[email protected]

www.aysenuryazici.com

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.