Murat Göğebakan… “KALBİM YARALI” 3. bölüm

Sevgili okurlarım,

Annemi kaybettim ve onu toprağa vermek üzere İzmir'e gittiğim ve arkasından da gösteri devam etmeli diyerek Adana'da defileme gittiğimden yazının devamını geciktirdim. Hepinizden özür diliyorum.

Murat Göğebakan naif, okumamış, kendi doğruları en doğru olan ve sevgi arayan bir adamdı. Kendisinin izin vermediği hiç bir şeyi yaşamadı. Doğru bildiği yanlış kararlar onun iş ve özel hayatını etkiledi. Abartmayı çok severdi. Etrafındakiler inansa da inanmasa da o kendi dilinde coşarak anlatırdı. Tikleri vardı. Anlatırken parmaklarını şaklatırdı.

Aile kavramını severdi. Kalabalık yaşamaya alışmıştı. Herkese abi, kardeş gibi davranırdı. Tam bir gönül adamıydı. O anlatsın biz dinleyelim isterdi. Bol keseden harcamayı severdi. Sigara otlanmayı severdi. İçki içmezdi. Farklı bir aurası vardı. Kendisini tanımalarından hoşlanırdı. Meşhur olmayı seviyordu. İlgiden hoşlanıyordu. Anadolu genciydi.

Hastalık süreci zorluydu. Sema hastalığından önce ayrılma kararı almıştı ama hastalık onu bu kararı uygulamaya engel oldu. Tedavi sürecinde hemen hemen hergün gittik. Sema hiç bir zaman yanında kalmadı. Kenan ve oğlu yanındaydı.

Daha sonra basına karım hep yanımdaydı demeci verince gözler yine Sema'ya çevrildi.

Bu arada karısının ilişkisini hastaneden çıkmadan öğrenmişti. Konduramıyordu. Acı gerçek ortaya çıktığında daha çok yıkıldı.

Aslında ikisi için de herşey bitmişti.

Parasız kalmıştı. Kanser pahalı bir hastalık sonuçta.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hastane masraflarında yardımcı oldu. Allah razı olsun diyerek ona "Uzun adam" şarkısını yazdı.

Daha sonra kemoterapi almayı reddederek alternatif tedavileri uyguladı. Durumu kötüye gitti. Silivri'de yazlıkta oğluyla son günlerini geçirdi.

Bu dünyadan bir Murat Göğebakan geçti gitti. Adana 'da toprağa verildi.

Film bir kurgudur. İlle de anlatılanlar doğru olacak diye birşey yok. Ama böyle biyografik filimler yayınlandığında biraz da kişiyi yakından tanıyanlarla harmanlanmalı.

Ne Hasan Topaloğlu, ne de Sema Bekmez ona kötülük yapmıştır. O kendi seçimlerini ve doğru sandığı yanlışlarını yaşadı. Ve Son ....

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.