'RABBİM SENİ BANA SAKLAMIŞ'

Erkek; Tanrı’nın Yar’attığı, Can’dan bi çocuktu.. Kadın; mankenliği bırakmış, bal peteği tadında, dinç mi dinç, zeki, çevik ve ahlaklı ‘şarkıcı olucam’ diye tutturmuş bir genç kızdı..

Erkek elinden tuttu. Varını yoğunu tüm imkanlarını önüne yığdı.. Kız sonunda ‘şarkıcı’ oldu çıktı (Öyle diyorlar).. Sonra?.. Sonrası felaket..

Kavga gürültü top tüfek yollarını ayırdılar.. Kız geçen gün; yeni kocasıyla evlilik yıldönümünü kutladı. Instagram’da da şöyle yazdı:

‘Sana iyi ki evet dedim Serkan’ım.. Tekrar dünyaya gelsem gene evet derim. Rabbim seni bana saklamış, ben seni buldum sen beni.. Aşkım, her şeyim oğlumuzu ve seni çok seviyorum..’

Sahi; Tanrı’nın Yar’attığı, Can’dan çocuk.. Sahi şimdi nerelerde?

Melike; Zarife’yi mi ‘Algı’lıyor?

‘Şahane Damat’ (Star) dizisinin Almancı güzeli Melike’si Burcu Özberk, 1989 Eskişehir doğumlu. 26 yaşında. HÜ Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu..

İlk ekran buluşması ‘Muhteşem Yüzyıl’ın Huricihan Sultan’ı olarak gerçekleşti. ‘Güneşin Kızları’ndan sonra bu üçüncü dizisi.. Gurbetçi kız.. Konuşması o yüzden ‘malumunuz veçhile’!

‘Hayat Sevince Güzel’ (Fox) dizisinin Zarife’si Algı Eke, 1984 İstanbul doğumlu. Berlin’de dramaturji okudu. ‘Baba Ocağı’ ilk TV dizisi..

Patlama yaptığı dizi ise ‘Düriyemin Güğümleri’.. Çevirdiği film ve dizi film sayısı an itibarı ile 24.. ‘Köy kızı’ rollerinin vazgeçilmezi olmak yolunda emin adımlarla yürüyor.

Her iki diziyi de izliyorum.. Burcu, zaman zaman Algı’yı o kadar hatırlatıyor ki, ‘Melike, Zarife’yi mi algılıyor’ demekten kendimi alamıyorum.. Ve bu durum oyuncudan mı yoksa yönetmenden mi kaynaklanıyor bilemiyorum..

‘Kiralık Aşk’ın Melisa’sı bırakın çocukluğunu yaşasın!

Türk sinemasında zamanında büyük şöhret olup, sonra film kareleri arasında kaybolup giden o kadar çok çocuk yıldız izledik ki. Ne yazık ki bir Ayşecik (Zeynep Değirmencioğlu) ve Ömercik (Ömer Dönmez) biraz Parla Şenol (onun ‘cık’lı takısı olmadı), Yumurcak (İlker İnandğlu), Sezer’cik (Sezer İnanoğlu), Afacan (Menderes Utku), Gülşah (Koçyiğit) kaybolup gittiler Yeşilçam’da.

‘Küçük’ şarkıcıları saymıyorum bile..

Şimdi; ‘Öyle Bir Zaman Geçerki’ dizisinde Küçük Osman rolünde izlediğimiz 2005 doğumlu (11 yaşında) Emir Berke Zincidi, sonra arka arkaya 8 film ve dizide rol aldı.. Şimdi nerede bilen var mı?..

Bu kez ‘Kiralık Aşk’da yeni bir çocuk yıldız adayı izliyoruz Esra rolünde: Melisa Giz Cengiz..

Onu ilk 2013’te ‘Çalıkuşu’nda Feride’nin çocukluğunu canlandırırken izlemiştik.. Bu ikinci dizisi.. Peki ya bilmişliğine ne demeli?..

Bu elbette onun suçu değil, suç dizinin senaristi Meriç Acemi ve yönetmeni Metin Balekoğlu’nda.. Bu yaşta bir çocuk bu kadar mı;

-Boyundan büyük laflar eder..

-Büyüklerin sözlerine karışır..

-Ahkam keser, bilgiçlik taslar..

-Her şeyi o bilir..

RTÜK; bu minik çocuğu, çocuklarımıza kötü örnek olarak sunuyorlar bilgin olsun..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.