Şafak Güçlü... "KARABASAN" ADLI ROMANI İLE KORKUNUN SINIRLARINI ZORLUYOR !..

Şafak Güçlü... "KARABASAN" ADLI ROMANI İLE KORKUNUN SINIRLARINI ZORLUYOR !..

İlk’lerin öncüsü Şafak Güçlü’den Farklı kültürlerde değişik adlarla kendisine yer bulan ve Anadolu korku efsanelerinin günümüze de uzanan söylencesi olan Karabasan, Türkiye’nin korku markası yazar Şafak Güçlü ile yeniden korku dünyamıza giriyor.

2004 Yılında Türkiye’nin ilk İslamî-Anadolu Korku filmi “BÜYÜ” ile Türk Sinemasını, cin temalı korku filmleri ile tanıştıran ve Türkiye’de yerli korku sinema akımını başlatan senarist-yazar Şafak GÜÇLÜ’ bu Seferde korkunun sınırlarını zorlayan ve merakla beklenen yeni romanı “KARABASAN”, 12 Ekim’de raflardaki yerini alıyor!..

“Siccîn” Amel Defteri ve “Lohusa” Ümmü Sübyan isimli kitapları ile Türk Edebiyatına yeni bir tür kazandıran ve İslamî-Korku alanında Türkiye’de bir ilke imza atan yazar Şafak GÜÇLÜ, serinin 3.kitabı KARABASAN ile korkutmaya devam ediyor.

Türkiye’de Yerli Korku-Gerilim türündeki romanların öncülüğünü yapan GÜÇLÜ; ilk ve tek Anadolu Korku Romanı olan, “ÖTEKİLER” serisinin ilk kitabı, “LOHUSA” Ümmü Sübyan’ı Haziran 2014’te, serinin 2. kitabı olan “SİCCÎN” Amel Defteri’ni de Ocak 2015’de yayımlayarak okurlarla buluşmuştu.

Korku-Gerilim türünde, her iki romanı da çok satanlarda ilk 3’e girerek Stephen KING, Tess Gerritsen ve Dan Brown gibi dünya devi diğer korku gerilim yazarlarıyla yarışan Tek Türk Korku yazarı Şafak GÜÇLÜ serinin 3. romanı olan KARABASAN ile de oldukça iddialı olduğunu gösteriyor.  

Anadolu efsaneleri ve söylencelerinden yola çıkarak kurguladığı romanlarında, cin temasını oldukça etkili ve sinemasal bir dil ile işleyen Şafak GÜÇLÜ; yalın, akıcı ve okurken zihninizde izleyebildiğiniz bir yazım dili ile okuyucularını korkunun ve hayal gücünün derinliklerine çekiyor. Türkiye’nin Stephen KING’i olarak anılan Şafak GÜÇLÜ; “KARABASAN” ile hem kendisinin hem de Anadolu-Korku romanlarının üçüncüsüne imza atıyor.

Halen sektörde ilk ve tek olan yazar, korku severlerden tam not alarak çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.