TARKAN; LÜTFEN ŞARKILARINI YASAKLAR MISIN?

Yok yok öyle her yerde değil.. Seda Sayan’ın programında.. Her geçen gün yeni birilerini başımıza dert eden sevgili yapımcılar; şimdi de Almanya’dan Sadiye adında bir kadını getirmişler.. Kadın Tarkan manyağı ve kendini şarkıcı sanıyor.. Stüdyoya gelirken bir Tarkan şarkısıyla geliyor.. En sevdiğim Tarkan şarkıları bir anda en nefret ettiğim Tarkan şarkısına dönüşüyor..

Gene programdaydı.. Talibi geldi.. Elinde mikrofon, fonda Tarkan’ın sesinden bir Tarkan şarkısı ve adamın yüzünde bir Tarkan maskesi.. Bir manyak da o.. ‘Ben Tarkan’ım’ diyor da başka bir şey demiyor..

Eskiden ‘Bok’ demek için ‘B.k’ şeklinde yazardım.. Demek ki anlaşılmıyor.. Artık açık açık yazıyorum; bokunu çıkardınız.. Bu ne ya!

Evet Tarkan; lütfen şarkılarının çalınmasını değil ama söylenmesini yasaklar mısın Seda Sayan’ın programı için..

 

MEMOLİ.. SEN NE ZAMAN İNGİLİZ VATANDAŞI OLDUN?

 

Meslek yaşantımda elbette ki haber atlamışlığım olmuştur.. Niye inkar edeyim.. Ama haftalık bir derginin muhabiri olarak, günlük gazetelere bile haber atlatmışlığım da çoktur hani..

Evet bu haberi atlamışım.. Ama ne atlama.. Uzun atlama.. Haberin tarihi 21 Ağustos 2014.. O tarihte nerede olduğumu bile hatırlamıyorum.. Ama o tarihte bizim meşhur ‘Memoli’ yani Memet Ali Alabora; İngiliz vatandaşı olmuş..

Rahmetli Savaş Ay’ın A Takımı’nda muhabir olan, yakışıklılığı ile hemen dikkati çekince rahmetli Osman Yağmurdereli tarafından oyunculuk dünyasına kazandırılan Memet’i ben Gezi olaylarının önde gelen girişimcisi, sosyal hakların savunucusu, işçinin, emekçinin savunucusu olarak bilirdim..

Sevgili annesi ve babası; Betül Arım Hanımefendi ve Mustafa Alabora’yı çok sever ve sayarım.. Onların ifadesine göre ‘canını kurtarmak için’ gitmiş.. İngilizler de önce siyasi sığınma isteğini kabul etmiş sonra da vatandaşları arasına almış.. Tehditler bitince dönecekmiş.. Bekleyelim bakalım..

 

HAYIRLI İŞ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, oyuncu Murat Yıldırım’a Facetime aracılığı ile Fas’tan kız istedi.. Aile kızlarını verdi.. Aileye teessüf ediyorum.. Ben de bekarım.. Benim de kalbim var..

HAYIRLI AÇILIŞ

Eylül ayında yitirdiğimiz Tarık Akan’ın adı Sarıyer Belediyesi tarafından bir parka verildi.. Başkan Şükrü Genç’i ayakta alkışlıyorum..

HAYIRLI KAYNANA

Tekirdağ’da kayınvalide F.Ç., oğlunun evine gitti. Gelini N.D. ile gene kavga etti. Gece herkes uykuya çekilince kaynana, bir demlik yağlı kaynar suyu gelinin yüzüne boca ediverdi.. Böyle kaynanayı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakan hakimi yiyim..

HAYIRLI SEVGİLİ

Kütahya Sevgi Evi’nde kalan sevgilisi A.Ş.’yi kaçırıp, babaannesinin evine götüren çılgın aşık, jandarma evi sarınca önce genç kızı öldürdü, sonra da kendini.. Ulan Allahın belası, önce kendine sıkıp, ikinci kurşunu kıza ayırsaydın ya! Memleket bir pislikten kurtulurdu..

 

GÖKHAN ALKAN, YENİ EDİZ HUN MU?

 

Sevgili Günaydın’cılar; elinizi vicdanınıza  koyun ve söyleyin; Baş rolünde Gökhan Alkan’ın oynadığı ‘Seviyor Sevmiyor’ dizisi ATV’de değil de başka bir kanalda yayınlansaydı..

Gökhan için ‘Yeni Ediz Hun’ manşetini atar mıydınız?.. Sanmıyorum.. Tamam; genç, yakışıklı, yetenekli ama Ediz Hun olmak o kadar kolay mı?.. Ama aferin sizin yapamadığınızı o yapmış ve demiş ki:

‘Ben kendimi biliyorum; rakibim Kenan İmirzalıoğlu, Kıvanç Tatlıtuğ dersem bana güler, yavaş gel’ derler..’

 

NE DEMEK ‘BEN BİTTİ DEMEDEN BİTMEZ..’

 

Zuhal Topal’ın evlendirme programında çok şaşırtan bir teklif yapıldı.. Büşra Hanım, Demir Bey’e talip oldu. Büşra; daha önce Japonya’dan İlgar Bey’e talip olarak gelmiş ama olmamıştı. Daha sonra da İbrahim Bey’e talip olan ama yine olumsuz kararı alan Büşra, bu kez de Demir Bey’e aşık olduğunu söyleyerek herkesi şaşırtmıştı..

Demir Bey 54 yaşında solistlik yapıyor İstanbul’da ikamet ediyor.. Kendisinden 32 yaş küçük Büşra’ya önce karşı çıktı.. Sonra kanı kaynamaya başladı.. Bu kez de Büşra’nın anası, babası ve tüm akrabaları ayaktaydı.. Büşra yürümeyeceğini anlayınca ‘Bitti’ dedi..

Vay sen misin ‘Bitti’ diyen.. Şarkıcı.. Sanatçı.. Naif, nazik, duygulu, hoş görülü olması gereken Demir, bir celallendi ki demeyin gitsin.. ‘Ben bitti demeden bitmeeezzz’ diye naralanarak çıktı gitti.. Ulen Demir Bey; nerede kaldı senin sanatçılığın?.. Erkekliğin.. Var mı zorla ‘evet’ dedirtmek. Yazıklar olsun sana..

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.