Yürek Yükü... HAYATIMIZDAN ÇIKMIŞ KELİMELERE YENİDEN DÖNÜŞ!

Yürek Yükü... HAYATIMIZDAN ÇIKMIŞ KELİMELERE YENİDEN DÖNÜŞ!

 Ayşegül Bilir’in deneme türünde kaleme aldığı bu kitap; hayata, doğaya, sevgiye ve insana dair ne varsa, çocuk gözleriyle bakışın bir eseridir.

Bu satırlar, kimi zaman saman yolundan, sayısız yıldızlara, kimi zaman insanı gerçeğin içine çeken körfezdeki dalgın sulardan, uğur böceğine, küçük bir karıncanın çabalamalarından, varlığımızı anlamlandıran hoyrat bir dünyanın derin his ve duyguların dışavurumudur. Bu küçük  dünya, hayatımızın kesiştiği, belki de kader yolumuzu belirleyen herhangi biri tarafından yakılan bir ateşle, körfezdeki dalgın suya derin bir bakışın, ateş böceğinin ışıltısıyla parlayan küçük gülümseyişler ve belki de onca hayal kırıklıklarıyla dolu hüzünlü bir hayat senfonisidir..

Hemen hemen hepimizin bilinçaltında yatan çocukluk çağlarına ilişkin yolculuklar, geçmişin altın çağlarını biz, çocuk gözleriyle geçmişin özlem dolu yıllarını yaşarız. Kırık dökük sevinçler ve hüzünlerden bir demet çiçek. İkiye bölünmüş, yarım kalan hayaller, ruhu besleyen acılar, pişmanlıklar ve daha çok hüzünlerle dolu, delişmen bir gençlik türküsüdür bu eser.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
37 Yorum