Hulusi Paşa Yazıyor... 'FAİK KOCAM OLUR, İMZAYI KAFAMDA ATTIM'

Safiye Soyman; daha önce erkek solistler tarafından okunulmuş 11 şarkıyı ‘Bir Yorum da Benden’ adlı yeni albümünde yorumladı. Sonra da Kelebek’ten Zelal Özalp’e içini döktü.. Faik Bey’le ilgili ilginç sözleri vardı.. Alıntı yapmadan edemedim;

SAF: “Ömrüm Seninle Geçsin” hayat arkadaşım Fatih Öztürk’le bizim şarkımızdır. Bu türküyü sahnede hep birlikte söyleriz.

KEL: Faik Bey’in yorumu ne oldu dinlediğinde?

SAF: Bu türküyü sahnede okurken hep Faik’le göz gözeyimdir. Faik nakarat bölümünü okurken gözlerimin içine bakar ve o an ikimizin de gözleri dolar.

Albümde ilk dinlediğinde de ağladı. Bizim sevgimiz çok büyük. 17 yıl oldu ama bir yeri acısa ağlarım, dayanamam onun canının yanmasına. Bizi ancak bizi ölüm ayırır...

safiye-soyman-1-002.jpg

KEL: Faik Öztürk ve sizle ilgili çok farklı yorumlar, benzetmeler yapılıyor. Siz kendinizi nasıl tanımlıyorsunuz?

SAF: Al Bano ve Romina Power gibiyiz. Biz tencere kapaktan da öteyiz. Aranan ikiliyiz, ne onu bensiz ne de beni onsuz bırakıyorlar. Biz evli değiliz mesela ama bana göre evliyiz.

KEL: Neden hâlâ evli değilsiniz?

SAF: Ben imza atmam, korkarım. Bir kere attım olanlar oldu. Ama Faik benim kocam. Ben o imzayı kafamda, kalbimde attım. 17 yıldır bir başka erkek sinekle işim olmadı, olmaz da ömrüm boyunca...

Hulusi Paşa: SAF= Safiye, KEL= Kelebek bilmem söylememe gerek var mıydı?

YUNUSLA IZGARA LÜFERİ AYIRD EDEMEYEN SAFİYE!

safiyesoyman_afro.jpg

Muhabir: Son zamanlarda çıkan albümler içinde en çok hangisini beğeniyorsunuz?

Safiye Soyman: Bir tek Tarkan’ınkini beğendim.. Türkiye’de bir tane megastar var. Herkes ayağını denk alsın.. Neco beğenmemiş.. Sen kim oluyorsun da beğenmiyorsun kardeşim?..

Orada bir ‘hoooppp destur’ desinler.. Bir zamanlar Liberal Demokrat Parti’nin Ankara’daki genel merkezinin önünden geçerken, kapıda partinin bayrağını ve üzerindeki yunus balığını görüp, Faik Beye (Öztürk) ‘Dur dur burada balıkçı var’ diyen Safiye.. Neco’ya laf söylemen için değil Ankara’nın Türkiye’nin bütün fırınlarındaki ekmekleri yesen yetmez..

Hulusi Paşa: Hadi kızım hadi! Yeni albüm yapmışsın madem, git reklamını başka kapıda yap..

PSİKOPAT OLMAK İSTİYORUM

fatoskabasakal_mayo.jpg

Sunuculukta olduğu kadar oyunculuğu ile de kendini kabul ettiren Fatoş Kabasakal, hayalindeki rolü açıkladı: Her rolü soynayabilirim, çünkü her oyuncu kendini zorlayacak rollerde oynamak ister. Örneğin bir psikopat veya kötü ruhlu biri gibi.. Düz rollerizaz inzan ister..

Fatma "Fatoş" Kabasakal (9 Eylül 1982, Edirne), Türk dizi oyuncusu ve televizyon sunucusu. Sunuculuk kariyerine Kral TV'de bir müzik programı ile başladı. ilk oyunculuk tecrübesini İki Arada Aşk'la yaşadı Ayla Algan'dan oyunculuk eğitimi aldı.. Şimdi de koşar adımlarla gidiyor..

200 VERDİ.. 30 VERDİ.. 5 ALDI..

fatihurek_superman.jpg

ÖSYS sınav soruisu gibi oldu ama çözümü çok basit.. Fatih Ürek; 200 bin lirayı bastırmış.. Bir mide operasyonu geçirmiş. ‘Sahnede kocaman bir göbek taşımaktan yorulmuştum’ diyen şarkıcı, 30 kilo vermiş..

Ama bu kez de fazla gelmiş. Ayakkabı numarası 2 numara küçülmüş. Eski kıyfaetlerini küçültmek zorunda kalmış. Bayağı bi masraf olmuş.. Sağlığı etkilenmiş.. Bunun üzerine 5 kg geri almış.. şimdi dünyanın en mutlu insanı o..

ARTIK ONUN DA BİR KİTABI VAR

tanemsivar_01.jpg

 

Tanem Sivar 1980 yılında dünyaya geldi. Özel Marmara Koleji’nden mezun oldu. Daha sonra San Diego State Üniversitesi Televizyon, Sinema Bölümü’nü bitirdi. Belli bir dönem Fox TV'de çalıştı. 2005 yılında Acun Ilıcalı'yla birlikte çalıştı. Lig TV’de 21 adlı spor programını sundu. 2013 itibariyle CNN Türk'te "Cumartesi sabahları iki kahve arası" adlı programı sundu. Bir dizi bir de filmi var.

Akşam Life Eki: Tanem; kalemine ağırlık verdi. Bu kez farklı bir mesleğe göz kırptı. Kitap çıkaran ünlüler kervanına katıldı. Düşüncelerini kağıda dökmeye hazırlanıyor. İnkilap Kitapevi ile el sıkıştı. Yeni projesi 2017’de raflardaki yerini alacak.

Hulusi Paşa: Kitap yazmaya karar vermiş.. kitapevi ile el zsıkışmış.. Projesi 2017’de çıkacakmış.. Şimdi bu hanım için derginin başlığında ‘kitabı var’ demek mümkün mü?

Asker: Değil Paşam.. Bu şeye benziyor.. Hani, ‘Anneannemin bastonu olsa dedem olurdu..’ der gibi..

Önceki ve Sonraki Yazılar